Nowe połączenia kolejowe Polska – Ukraina

dworzec główny kolejowy PKP Lublin
dworzec główny kolejowy PKP Lublin

Pociąg relacji Chełm – Kowel uruchomią koleje ukraińskie. Uruchomienie nowego połączenia już latem tego roku.

 

Obecnie na odcinku Kowel – Chełm – Lublin działa połączenie towarowe, jednak połączenia pasażerskie są słabo rozwinięte. Chełm, jako punkt tranzytowy, jest niezbędny, ponieważ z tego miasta jedzie około 12 pociągów nie tylko z Polski, ale też do innych krajów i miast Europy.

 

W wyniku negocjacji między stroną ukraińską a polską okazało się, że w celu wprowadzenia nowej trasy Ukraina będzie musiała kupić dwuwagonowy autobus szynowy PESA, liczący 180 miejsc. Będzie on kosztować nie mniej niż 5 mln euro.

 

Pociąg relacji Chełm – Kowel ma rozpocząć kursowanie od 1 lipca, lecz na razie nie są znane dokładne szczegóły dotyczące dni kursowania czy godzin.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Chełm, jako punkt tranzytowy, jest niezbędny, ponieważ z tego miasta jedzie około 12 pociągów nie tylko z Polski, ale też do innych krajów i miast Europy.

    Jakieś dziwne to zdanie. Chyba powinno być „nie tylko DO Polski, ale też do innych krajów Europy.” Przecież jak z Chełma, to wiadomo, że z Polski, a jak do innych krajów Europy, to chyba logiczne, że miast Europy, a nie gdzieś w pola.