Nowe obwody szkół podstawowych w Lublinie. Zmiany od września

Szkoła podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej w Lublinie
Szkoła podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej w Lublinie | Miasto Lublin

Zmiany w obwodach szkół podstawowych w Lublinie będą obowiązywać od 1 września 2022 roku. Część dzieci pójdzie do innych szkół.

Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych w Lublinie

Rada Miasta Lublin przyjęła podczas wczorajszej sesji uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci miejskich szkół podstawowych. W przyjętej uchwale określone zostały granice obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Lublin poprzez wskazanie wykazu ulic w obwodzie szkoły.

Główną zmianą zaproponowaną w uchwale jest zmniejszenie obwodu Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej 7. Część ulic znajdujących się do tej pory w obwodzie tej szkoły włączonych zostanie do obwodu Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze 14. Od 1 września 2022 roku do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 50 będą uczęszczać dzieci z zachodniej części Węglina.

„Nowe obwody dotyczą tylko uczniów rozpoczynających we wrześniu naukę w klasach pierwszych. W dotarciu na miejsce pomoże im specjalny autobus szkolny zagwarantowany przez miasto, który będzie kursował pomiędzy Szkołą Podstawową nr 50 a osiedlem. Starsi uczniowie będą uczęszczać do dotychczasowych klas Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej 7”

– mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu miasta Lublin.

Pozostałe zmiany w obwodach szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Lublin to korekty mające na celu skrócenie drogi do szkoły lub zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

* Przeniesienie ulicy Jutrzenki – strona nieparzysta z obwodu Szkoły Podstawowej nr 38 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 28 w celu skrócenia drogi do szkoły. Dzięki powyższej zmianie ulica Jutrzenki w całości zostanie przyporządkowana do SP28, a uczniowie zamieszkujący w bliskim sąsiedztwie uczęszczać będą do jednej placówki.

* Przeniesienie ulicy Milenijnej oraz ulicy Feliksa Nowowiejskiego z obwodu Szkoły Podstawowej nr 5 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 45 w celu skrócenia drogi do szkoły, a także zwiększenia bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły (możliwość skorzystania z bezkolizyjnego ciągu pieszego znajdującego się w wąwozie).

* Przeniesienie ulicy Górskiej, ulicy Młodej Polski od numeru 32 do końca oraz ulicy Lawinowej nr 4 z obwodu Szkoły Podstawowej nr 16 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 5 w celu odciążenia SP16 oraz zapewnienia uczniom bezpiecznej drogi do szkoły (przejście z osiedla Karłowicza przez ul Elsnera w kierunku SP16 nie posiada sygnalizacji świetlnej).

* Przeniesienie ulicy Szwajcarskiej (strona parzysta) z obwodu Szkoły Podstawowej nr 16 do obwodu Szkoły Podstawowej nr 43 w celu odciążenia SP16.

* Dodanie Al. Racławickich nr 22b do obwodu Szkoły Podstawowej nr 18.

* Dodanie ulicy Dożynkowej nr 39g do obwodu Szkoły Podstawowej nr 4.

* Dopisanie ul. Piekarskiej do obwodu Szkoły Podstawowej nr 20.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.