Nowe MOPy w regionie za blisko 64 mln zł. Obwodnica s-17 z nowymi inwestycjami

MOP Bystrzejowice toaleta S12/S1
MOP Bystrzejowice toaleta S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Podpisano umowę dotyczącą projektowania i konstrukcji dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych: Jeziernia Wschód i Jeziernia Zachód. Te obiekty znajdą się przy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, przy części drogi ekspresowej S17.

Wykonawca będzie miał 30 miesięcy na realizację

Firmą, która podejmie się tego zadania jest Budimex. Projekt o wartości 63,7 mln zł obejmie budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych z niezbędną infrastrukturą, oświetleniem, drogami dojazdowymi oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowo planowane są pasy włączania i wyłączania z głównej trasy.

MOP Bystrzejowice S12/S17
MOP Bystrzejowice S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Wykonawca ma 30 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy, nie wliczając okresu zimowego na etapie robót budowlanych. Złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) planowane jest w przyszłym roku. 

MOP Bystrzejowice plac zabaw S12/S17
MOP Bystrzejowice plac zabaw S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Komu posłużą budowane MOPy?

Mopy będą przeznaczone do użytku przez kierowców osobówek i pojazdów ciężarowych. Wyposażone w budynki sanitarne z toaletami, prysznicem i pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz place zabaw jako miejsca rekreacyjne w podróży. Ponadto zarezerwowany zostanie obszar na instalację stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych, oraz miejsca dla służb kontrolnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.