Nowe mieszania komunalne na Felinie

dsc 5678 e1407852063380

Dziś pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach w dzielnicy Felin. Przy ul. Zygmunta Augusta w dwóch blokach powstały 64 lokale mieszkalne, a dodatkowo przedszkole, do którego przyjętych zostanie 50 dzieci. Inwestycje realizowana była z dofinansowaniem Banku Gospodarstwa Krajowego, a jej koszt to 8,4 mln zł.

– Oprócz tych dwóch budynków, które dziś przekazujemy mieszkańcom, w budowie są jeszcze trzy realizowane przez TBS, które zamierzamy oddać w przyszłym roku i zaoferować mieszkańcom jako mieszkania komunalne. Felin jest dla nas niezwykle atrakcyjny dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana. Ponadto, to dzielnica ludzi młodych i będzie dysponowała dla nich pełną ofertą jeśli chodzi o szkołę, przedszkola, komunikację. Chciałbym podkreślić, że standard wykończenia w tych budynkach nie odbiega od tego co oferują deweloperzy. Te mieszkania są gotowe do zamieszkania – powiedział Prezydent Krzysztof Żuk.

DSC_5593

Do nowych mieszkań zostaną przekwaterowani najemcy lokali komunalnych o niskim standardzie technicznym. Zwalniane przez nich mieszkania Gmina będzie mogła wykorzystać jako lokale socjalne.
Stawka czynszu będzie wynosić od 6,39 do 6,63 zł/m2 x m-ce (w zależności od kondygnacji na której znajduje się mieszkanie).

Dodatkowo, miejska spółka TBS „Nowy Dom” buduje 3 bloki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Zygmunta Augusta nr 8, 9 i 10 z planowanym terminem oddania ich na koniec 2015 r.;
Powstaną tam 124 lokale mieszkalne (100 mieszkań 2-pokojowych o powierzchni 44m² oraz 24 mieszkania 1-pokojowe o pow. 32m²) i 8 garaży na wynajem. Wraz z nowymi blokami powstanie towarzysząca infrastruktura, gdyż TBS jest inwestorem zastępczym w zakresie wykonania dróg do nowej inwestycji.

materiały UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.