Nowe lodowisko przy al. Zygmuntowskich prawie gotowe

lodowisko

Za kilkanaście dni pierwsi łyżwiarze będą mogli skorzystać z nowego lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. Dokładny termin otwarcia zostanie podany w ciągu kilku najbliższych dni. Obiekt kosztował 13,8 miliona złotych.

Cennik, który ma obowiązywać będzie zbliżony do poprzedniego. Dokładny cennik podamy w ciągu kilku najbliższych dni – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – podobnie z dokładnym terminem otwarcia nowej hali lodowej.

Hala Lodowa powstaje w miejscu dotychczasowego lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. Będzie częścią „D” zespołu sportowo-rekreacyjnego (m.in. z basenem olimpijskim), który powstaje przy Al. Zygmuntowskich 4. Otwarcie samego kompleksu basenowego jest planowane na połowę przyszłego roku.

System będzie obsługiwany zegarkami wkładanymi na rękę. Będą służyć do pomiaru czasu korzystania z tafli jak też umożliwiać korzystanie z szafek na ubrania i buty – mówi Miłosz Bednarczyk.

W hali dostępna będzie również wypożyczalnia łyżew na 600 par oraz punkt gastronomiczny serwujący ciepłe posiłki i napoje.

W tym tygodniu planowany jest montaż urządzeń służących do zamrażania i przygotowywanie samej tafli lodowiska.

Nowa hale jest niezależna od warunków atmosferycznych na dworze. Pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz. Jednak im wyższa będzie temperatura na zewnątrz, tym więcej będzie kosztować utrzymanie zmrożonej tafli. I dlatego to, jak długo czynny będzie obiekt podczas panowania dodatnich temperatur zależeć będzie od zainteresowania klientów. Jeśli będzie ich wystarczająco dużo, by opłaciło się mrozić taflę, hala będzie czynna.

Lodowisko zostanie otworzone w połowie listopada.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.