Nowe karetki w lubelskim pogotowiu

Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Lublinie
Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Lublinie | fot. Łukasz Frączek, UMWL

Cztery nowe ambulanse zastąpią wyeksploatowane już pojazdy. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie otrzymało w pełni wyposażone karetki. Ich zakup wyniósł blisko 2,3 mln złotych.

Nowe karetki dla pogotowia

Karetki wbrew pozorom zużywają się bardzo szybko. Te, które kończą już swoją służbę w zespołach wyjazdowych, czyli takich, które muszą przez całą dobę być w pełnej gotowości do natychmiastowej reakcji – przejechały już po ponad 300 tysięcy kilometrów.

Część z nich pozostanie w strukturach WPR, jako karetki transportowe, przewożące pacjentów bez zagrożenia życia między szpitalami, albo odwożące pacjentów do domów po hospitalizacji.

Zakup czterech karetek skróci czas dotarcia zespołu ratowniczego do pacjenta oraz zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego województwa. Całkowity koszt zakupu nowych ambulansów sanitarnych typu [C] wyniósł blisko 2,3 mln zł.

Podstawowe wyposażenie ambulansów to między innymi:

  • podstawa pod nosze,
  • nosze główne,
  • transporter pod nosze,
  • deska ortopedyczna dla dorosłych,
  • butla na tlen medyczny.

Trzy ambulanse posłużą jako zespoły ratownictwa medycznego podstawowe, które będą stacjonowały w Lublinie, zaś jeden ambulans będzie używany jako zespół ratownictwa medycznego specjalistyczny, który będzie stacjonował w filii w Świdniku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.