Nowe iluminacje świąteczne na lubelskim deptaku

iluminacje

Nowe iluminacje świąteczne w Lublinie pojawią od 6 grudnia na lubelskim deptaku. Jak co roku także choinki nie zabraknie przy Ratuszu. Tego samego dnia Orszak św. Mikołaja odwiedzi około 500 dzieci, m.in. pacjentów szpitali. Poza tym dla mieszkańców miasto przygotowało 26 tys. kartek – aniołków.

Iluminacje świąteczne w Lublinie pojawią od 6 grudnia. Uroczyste zapalenie choinki pod Ratuszem odbędzie się w najbliższą sobotę, około godziny 15:00. Wszystkie iluminacje będą eksponowane do końca stycznia.

Na świąteczną atmosferę w naszym mieście złoży się iluminacja latarni deptaka, świetlne elementy 3D w postaci bombki oraz renifera, a także choinka przy Ratuszu. Na Starym Mieście od 19 grudnia dodatkową atrakcją będą szopka bożonarodzeniowa oraz elementy dekoracyjne w postaci żywych choinek.

Podobnie jak w poprzednich latach, dzięki pozyskanym sponsorom, miasto nie ponosi żadnych kosztów związanych z iluminacjami świątecznymi. Elementy dekoracyjne w postaci iluminacji świątecznej w Lublinie w 2014 r. pochodzą od sponsorów:

* Perła Browary Lubelskie – ozdoby deptaka na latarniach oraz dekoracja 3D: bombka, renifer

* Spółki miejskie: MPK, LPEC, MPWIK – choinki pod Ratuszem

* Selgros Cash and Carry – choinki na Starym Mieście i przy szopce

Zgodnie z coroczną tradycją, w naszym mieście odbędzie się Festiwal Bożego Narodzenia, który potrwa od 6 grudnia do 9 stycznia.

Papierowe aniołki mają być rozdawane 13 i 14 grudnia (w godz. 15–18) w Felicity, Olimpie i Plazie, później 19 i 20 grudnia na deptaku i Starym Mieście oraz 21 grudnia. Będą rozdawane po to by mieszkańcy zamiast świątecznych SMS-ów wysyłali do rodziny/znajomych świąteczne kartki.

Po raz pierwszy w tym roku Festiwal rozpocznie wyjątkowy Orszak Świętego Mikołaja, który niosąc worek prezentów, odwiedzi dzieci w domach dziecka i lubelskich szpitalach.W ramach FBN odbędzie się m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia Starego Miasta. Nie zabraknie również kolędowania w szopce i atrakcji dla najmłodszych.

IMAG0929

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.