Nowe drogi w dzielnicach Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta

Skrzyżowanie ulicy Abramowickiej z Głuską
Skrzyżowanie ulicy Abramowickiej z Głuską | fot. Miasto Lublin

Miasto Lublin podpisało umowę na wykonanie nowych dróg w mieście. Zakończenie budowy planowane jest w IV kwartale 2022 roku. Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 4,9 mln zł.

Nowe drogi w Lublinie 2022

Inwestycja dotyczy budowy dróg gminnych w rejonie trzech dzielnic Lublina: Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta. Zakres umowy dotyczy budowy ulic: Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz drogi pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego.

Budowa ul. Wapowskiego utworzy ostatni brakujący element połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków. Powstanie nowa ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Domeyki, o szerokości 6 m i długości ok. 135 m. Zakres zadania obejmuje również budowę 24 miejsc postojowych, obustronnych chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz kanału technologicznego.

Z kolei ul. Oczki, Brata Alberta i Kuncewiczowej zapewnią możliwość rozbudowy w kierunku wschodnim osiedli mieszkaniowych dzielnicy Dziesiąta. Budowa ul. Oczki obejmie odcinek o długości 110 m od ul. Kochanowskiego do ul. Kunickiego. Budowa nowej drogi przewiduje również wykonanie kanalizacji deszczowej, brakujących przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz usunięcie kolizji z siecią gazową. Poza jezdnią i chodnikami, powstaną także miejsca postojowe i zjazdy do posesji.

Nowo wybudowana ul. Brata Alberta będzie miała długość około 250 m, a nowy odcinek ul. Kuncewiczowej około 65 m. Ulice budowane będą wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem, wodociągiem i kanalizacją sanitarną. Wykonana zostanie jezdnia oraz chodniki i zjazdy do nieruchomości. Dodatkowo w ramach zadania przewiduje się usunięcie kolizji z siecią gazową oraz sieciami elektroenergetycznymi.

Natomiast droga łącząca jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego z ul. Milenijną, znacząco poprawi dostępność komunikacyjną osiedla będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków uczelni medycznej. Drogowcy zbudują drogę między ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości około 80 m. Ponadto, zakres zadania obejmuje budowę zatok postojowych do parkowania samochodów osobowych: łącznie 8 miejsc postojowych, obustronnych chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz zabezpieczenie istniejącej sieci sanitarnej i gazowej.

Wykonawcą robót, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, jest konsorcjum firma KPRD Lublin oraz PRD Lubartów. Koszt inwestycji to ponad 4,9 mln zł, a termin na realizację zadania to 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Nowe drogi powstaną również w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. W toku jest postępowanie na budowę ulic Bliskiej oraz Skowronkowej. Otwarcie ofert zaplanowano na 18 lutego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.