Nowe darmowe projekty domów dla 4-osobowej rodziny od Nadzoru Budowlanego. Pobierz swój. Zobacz jak skorzystać

nowe projekty domów od nadzoru budowlanego
Nowe darmowe projekty domów od Nadzoru Budowlanego | fot gunb.gov.pl

Na stronie Nadzoru Budowlanego udostępnione zostały cztery nowe projekty domów, które zostały wybrane jako zwycięskie w konkursie na projekty domów o powierzchni do 120, 150 i 180 m2 dla 4 osobowej rodziny. Zróżnicowane pod względem wykończenia i użytych materiałów. Łącznie dostępnych jest już 89 różnorodnych projektów. Każdy z nich cieszy się rosnącą popularnością. Liczba pobrań tych projektów przekroczyła już 77 tysięcy.

Modny, funkcjonalny i przystępny dom dla każdego

W jesienią 2021 roku, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłosił otwarty Konkurs architektoniczny w ramach programu Polski Ład, mający na celu opracowanie koncepcji domu jednorodzinnego dopasowanego do wymagań nowoczesnego, polskiego społeczeństwa.

Nadzór Budowlany Projekty
Nowe darmowe projekty domów od Nadzoru Budowlanego | fot gunb.gov.pl

Głównym celem konkursu było wyłonienie projektów charakteryzujących się wysokimi walorami architektoniczno-funkcjonalnymi, ekologicznymi, oszczędnymi i estetycznymi. Te projekty miałyby zostać udostępnione społeczeństwu jako propozycje do wykorzystania przy spełnianiu ich własnych potrzeb mieszkaniowych.

Udostępniane projekty domów są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu odpowiadają na potrzeby szerokiego grona przyszłych inwestorów. Każdy projekt można odpowiednio dostosować do danego regionu i jego specyfiki. Tutaj jest pełna dowolność – podkreśla Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Projekty od nadzoru budowlanego
Nowe darmowe projekty domów od Nadzoru Budowlanego | fot gunb.gov.pl

Zgodnie z obowiązującymi przepisami

Dostępne do wyboru projekty są uniwersalne, przeznaczone do łatwej adaptacji w zróżnicowanej przestrzeni. Oznacza to, że udostępnione projekty architektoniczne domów mogą być dostosowywane do obowiązujących przepisów oraz specyfiki danej działki jaką posiadamy, Do dowolnej aranżacji przestrzennej. W rezultacie projekty te mogą być wykorzystywane na terenie całego kraju, na przykład również w obszarach górskich w trudnym, wymagającym terenie.

Bezpłatne projekty domów do 70 m2 cieszą się bardzo dużą popularnością, ale zdajemy sobie sprawę, że dla części indywidualnych inwestorów takie domy mogą być po prostu za małe – rodziny wielodzietne szukają czegoś większego. Tym bardziej cieszę się, że na stronie GUNB pojawiły się kolejne cztery propozycje energooszczędnych domów o większej powierzchni. Jestem pewien, że będą one pobierane równie często, co wcześniejsze projekty – poinformował Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Darmowe projekty nadzór budowlany
Nowe darmowe projekty domów od Nadzoru Budowlanego | fot gunb.gov.pl

Łącznie 89 projektów domów o różnej wielkości od 70 do 180m2

Strona z projektami działa prosto i intuicyjnie. W lewej części zawiera filtry, po zaznaczeniu których możemy dowolnie sortować projekty, zgodnie z naszymi potrzebami. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tracimy czasu na szukanie wśród wszystkich projektów.

Projekty znajdziemy tutaj: https://www.gunb.gov.pl/projekty-architektoniczno-budowlane

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.