Nowa zajezdnia MPK Lublin na Czechowie

stefczyka2 e1470318073849

W środę została uruchomiona nowa zajezdnia MPK Lublin. Zlokalizowana jest na Czechowie i będzie w niej stacjonowało 50 pojazdów. Inwestycje warta kilka milionów złotych ma się szybko zwrócić, bo spółka zaoszczędzi na dojazdach.

Nowa zajezdnia MPK Lublin na Czechowie już działa. Od środy, 3 sierpnia br., wyjeżdża stamtąd 12 rozkładów. To m.in. te linie, które swoje kursy rozpoczynają z pętli przy ul. Paderewskiego, bądź okolic. Np. linia nr: 2, 4, 75, 30, 18, 32, 13, 44, 34, czy 74. W ten sposób spółka zaoszczędza na tzw. kilometrach dojazdowych.

Docelowo na Czechowie stacjonować ma ok. 50 pojazdów, do końca sierpnia będą to 24 wozy. Na zajezdni odbywa się pełna obsługa: tankowanie, naprawy bieżące, czy mycie pojazdów. Naprawy główne nadal prowadzone są przy głównej zajezdni MPK Lublin przy ul. Grygowej 56.

Działkę przy ul. Stefczyka 40 MPK Lublin kupiło od spółki Ruch w lipcu 2013 r. za ok. 4 mln zł. Działka ma prawie 2 ha. Przemówiły przede wszystkim względy ekonomiczne, ale i logistyczne.

stefczyka5

stefczyka6

(fot. MPK Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.