Nowa ścieżka rowerowa. Inwestycja ma być gotowa pod koniec wakacji

Widok na skrzyżowanie al. Solidarności - al. Sikorskiego - ul. Ducha
Widok na skrzyżowanie al. Solidarności - al. Sikorskiego - ul. Ducha | fot. Miasto Lublin

W dzielnicy Sławin powstanie pół kilometra nowej trasy rowerowej wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa ścieżka rowerowa ma być gotowa pod koniec wakacji.

Nowa ścieżka rowerowa na Sławinie

Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Czas realizacji zadania wynosi 4 miesiące. Termin liczony jest od dnia podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 kwietnia.

Ogłoszone zamówienie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego – D-18 „Ścieżka rowerowa – dwa koła”, na który oddano 423 głosy. W budżecie na 2022 rok zaplanowano również realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. To projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego.

Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej na terenie Lublina liczy już ponad 180 km.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.