Nowa linia i zwiększenie częstotliwości kursów na liniach. Zmiany od 1 maja w komunikacji miejskiej

komunikacja lublin
Trolejbus linii 151 | fot. Dominik Wąsik

Od 1 maja zostanie uruchomiona nowa linia nr 38, łącząca dzielnicę Węglin z Zalewem Zemborzyckim. Wydłużenie kursów poszczególnych linii, oraz drobne poprawki w rozkładach.

Zmiany w rozkładach jazdy od 1 maja.

Uruchomienie nowej linii autobusowej nr 38

Węglin – al. Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino – Armii Krajowej – Jana Pawła II – Diamentowa – Romera – Nałkowskich – Żeglarska – Zemborzycka – Kunickiego – Abramowicka – Abramowice

Zgodnie z pierwotnymi założeniami linia miała zostać uruchomiona od wakacji, z uwagi jednak na wnioski pasażerów zostanie ona uruchomiona wcześniej, od 1 maja. W okresie maj-czerwiec linia będzie kursować tylko w weekendy oraz 2 i 27 maja. W sobotę linia będzie kursować co 40 minut, zaś w niedziele i dzień świąteczny co 60 minut. Zmianie ulegała również trasa przejazdu tej linii. Uwzględniając wnioski dzielnic Dziesiąta oraz Abramowice, trasa linii została zmodyfikowana, tak aby objęła swoim zasięgiem obszar tych właśnie dzielnic. Od 1 lipca br. linia będzie kursować przez cały tydzień.

Zwiększenie kursów

Zwiększenie liczby kursów na linii nr 151 w dzień powszedni, w godzinach porannych i popołudniowych oraz zwiększenie częstotliwości kursowania linii w weekendy przez cały dzień.

Obsługa Zalewu Zemborzyckiego

– Wydłużenie we wszystkie dni tygodnia do pętli w Dąbrowie większości kursów linii nr 37,

– Skierowanie do obsługi linii nr 8, 15, 37 i 40 w weekendy autobusów przegubowych, a do obsługi linii nr 21 taboru 12-metrowego, zamiast autobusów midi (9-metrowych)

Dodatkowe kursy

linia nr 13
–  dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 4.30 z os. Poręba

linia nr 22
– dodatkowy kurs w sobotę o godz. 19.15 z Pliszczyna
– dodatkowy kurs w niedzielę i dzień świąteczny o godz. 22.04 z Pliszczyna

linia nr 154
– dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 22.12 z Chodźki-szpital

linia nr 157
– dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 5.23 z przystanku Kalinowszczyzna w kierunku Zana Leclerc
– dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 22.40 z przystanku Zana Leclerc

linia nr 161
– dodatkowy kurs w niedzielę dzień świąteczny o godz. 22.32 z Felina

linia nr 912
– dodatkowy kurs w dzień powszedni o godz. 7.05 z Konopnica las do szkoły przy ul. Roztocze – kurs wykonywany przez nowe połączenie o numerze 912, kursujące na odcinku Konopnica las – szpital Wojewódzki, po trasie linii nr 12.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.