Nowa droga w dzielnicy Dziesiąta ma być gotowa jeszcze w tym roku

Dzielnica Dziesiąta w Lublinie
Dzielnica Dziesiąta w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W dzielnicy Dziesiąta powstanie nowa droga. Miasto ogłosiło przetarg na budowę ul. Gralewskiego, stanowiącą przecznicę ul. Południowej. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w drugiej połowie roku.

Budowa nowej drogi w dzielnicy Dziesiąta

Zakres zadania obejmuje wykonanie ulicy o długości 170 m o nawierzchni z kostki brukowej wraz z obustronnymi chodnikami, oświetleniem drogowym oraz kanalizacją deszczową. Ponadto „burzówka” powstanie na ul. Południowej, na odcinku od ul. Gralewskiego do ul. Zemborzyckiej.

„Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, którzy przygotowali dokumentację projektową. Dzięki inwestycji znacząco poprawi się odwodnienie ul. Południowej, w której do tej pory nie było sieci kanalizacji deszczowej, a woda odprowadzana była powierzchniowo do ul. Zemborzyckiej” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Otwarcie ofert zaplanowano na 29 marca. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wybudowanie nowej drogi. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.

Ulica Gralewskiego
Ulica Gralewskiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.