Noga z gazu. Grupa SPEED zatrzymała kolejnych piratów drogowych

miernik prędkości, radar ręczny
fot. KMP Biała Podlaska

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kolejnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Obywatel Kolumbii bez uprawnień

Do obydwu zdarzeń doszło w poniedziałek (18 marca) na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Przed godz. 8.00 policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę Toyoty, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 52 km. Za kierownicą osobówki siedział 41-letni obywatel Kolumbii mieszkający na terenie naszego powiatu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. W jego przypadku sprawa została skierowana do sądu.

Stracił uprawnienia i dostał wysoki mandat karny

Po godz.10.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę Audi. On również znacznie przekroczył prędkość. Miernik prędkości zarejestrował 117 km/h, oznacza to, że kierowca jechał aż o 67 km więcej, niż zezwalają na to przepisy. Za kierownicą osobówki siedział 42-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł. Jego „konto” zwiększyło się o 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

mandat karny
fot. KMP Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.