Nocny pożar w piwnicy kamienicy. Budynek nie nadaje się do dalszego użytku

wóz strażacki na sygnałach straż pożarna
Wóz strażacki na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Ogień pojawił się w piwnicy zaadaptowanej na mieszkanie w kamienicy w Lublinie. Nie ma osób poszkodowanych. Konieczna była ewakuacja całego budynku. Decyzją nadzoru budowlanego kamienica nie nadaje się do użytku.

Nocny pożar kamienicy w Lublinie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (11.02) kilka minut pod godz. 21:00 przy ul. Leśnej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dymie wydobywającym się z piwnicy kamienicy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po chwili strażacy zostali poinformowani, że w budynku może znajdować się dziecko. Zapadła decyzja o zadysponowaniu kolejnych zastępów.

W kamienicy przebywało łącznie 6 osób, z czego 5 opuściło budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Strażacy ewakuowali z kamienicy mężczyznę. Jak się okazało, pożar wybuchł w piwnicy, która była zaadaptowana na mieszkanie. Ogień szybko rozprzestrzenił się na kolejne kondygnacje. Strażacy zaznaczają, że jest to stara (przedwojenna) kamienica, z drewnianymi stropami.

Decyzja o nieużytkowaniu budynku

Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Jedna osoba uskarżała się na problemy z oddychaniem, jednak od razu zajęli się nią ratownicy medyczni. Działania strażaków zakończyły się przed północą. Konstrukcja stropów została sprawdzona przez strażaków i inspektora budowlanego, który podjął decyzję o nieużytkowaniu budynku.

Na miejscu interweniowało łącznie 6 zastępów straży pożarnej, w tym 19 strażaków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w piwnicy. Wstępne straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 200 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.