Nocny pościg na S17. Uciekał przed policją z prędkością ponad 240 km/h (wideo)

pościg na s17 policja

Z prędkością ponad 240 km/h uciekał przed policyjnym pościgiem pirat drogowy. Swoją jazdę zakończył na przydrożnym ogrodzeniu.

 

Wczoraj w nocy tuż po godzinie 2:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym na trasie S-17 zauważyli pojazd marki Opel Vectra poruszający się z nadmierną prędkością. Wobec tego postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

 

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, jeszcze bardziej przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za tym samochodem. W trakcie ucieczki kierowca opla łamał przepisy ruchu drogowego m.in. poruszał się z prędkością powyżej 240 km/h na drodze ekspresowej oraz powyżej 200 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 90 km/h oraz wyprzedzał w miejscach gdzie jest to zabronione.

 

W miejscowości Żyrzyn uciekający opel wjechał na rondo z bardzo dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Szaleńcza jazda mężczyzny została zarejestrowana za pomocą policyjnego videorejestratora.

 

Jak się okazało prawdziwym powodem dla którego mężczyzna podjął próbę ucieczki było to co miał w swoim pojeździe. Na tylnym siedzeniu mężczyzna przewoził ponad 5 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 110 tys. zł.

 

Piratem drogowym okazał się 43-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Za przestępstwo skarbowe grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

68 99709 g

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. jak 5 tysięcy paczek bez akcyzy jest warte ok. 70000 zł, to jak skarb państwa mógł zostać uszczuplony o 110 tys zł? Autor debil

  2. Ja osobiście nie widziałem na tym materiale momentu w którym kierowca vectry poruszał by się 240km/h owszem jest taki moment z którym to radiowóz jedzie z taką prędkością i ewidentnie zbliża się do vectry, widać z resztą na późniejszym ujęciu jak vectra jedzie z górki odpychając się wszystkimi konikami nie mogąc przekroczyć 220 km/h. To ewidentny przykład jak policja manipuluje pomiarem na swoją korzyść.