Nocna Dycha do Maratonu już w najbliższą sobotę pobiegnie ulicami Lublina

trzecia dycha do maratonu jakub pecio
Nocna Dycha do Maratonu pobiegnie ulicami Lublina | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Już w sobotę wieczorem po raz kolejny ulice Lublina zamienią się w biegowa trasę. Ulicami naszego miasta pobiegną uczestnicy nocnej Trzeciej Dychy do Maratonu.

W nocy z soboty na niedzielę zostanie rozegrana w Lublinie Trzecia Dycha do Maratonu. Tradycyjnie trzeci etap odbędzie się wieczorną porą. Na uczestników biegu czeka nowa, 10-kilometrowa trasa. Swoją gotowość do startu już zadeklarowało 1200 zawodników.

„Chętni na udział w biegu mogą zapisać się na bieg za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie frslublin.pl. Zapisy są aktywne do środy 30 stycznia do godziny 12:00” – informują organizatorzy biegu.

Rywalizacja biegowa będzie odbywać się na terenie Parku Naukowo – Technologicznego przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie.

Trasa Trzeciej (nocnej) Dychy do Maratonu

Bieg zaplanowano na noc z soboty na niedzielę (2/3 lutego). Start zaplanowano na godz. 22.30, gdzie start i meta będą zlokalizowane w pobliżu Parku Naukowo – Technologicznego. Bieg odbywać się będzie przy częściowo ograniczonym ruchu. Wszystkie skrzyżowania na terenie biegu będą zabezpieczone przez policję.

Trasa biegu poprowadzi nas następującymi ulicami: ul. Dobrzańskiego, ul. J. Franczaka „Lalka”, Drogą Męczenników Majdanka, ul. Krańcową, ul. Dywizjonu 303, ul. Kunickiego, ul. Wolską, ul. Łęczyńską, drogę serwisową wzdłuż i następnie al. Wincentego Witosa do skrzyżowania z ul. Dekutowskiego, ścieżką rowerową wzdłuż ul. Dekutowskiego i ponownie ul. Dobrzańskiego.

Utrudnienia w ruchu

W godzinach od 22:30 do 00:00 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. – „Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, a przede wszystkim o dostosowanie się do wprowadzonych na czas biegu zmian w organizacji ruchu, poleceń policji i służb porządkowych” – apelują organizatorzy.

3Dycha mapa
Trasa Trzeciej Dychy do Maratonu | fot. FRS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.