Noc Biologów 2024. Bezpłatne warsztaty, prelekcje, wystawy w całej Polsce. Zobacz co się dzieje w Twojej okolicy

Noc Biologów Plakat
Noc Biologów 2024. Bezpłatne wydarzenia rozrywkowo naukowe w całej Polsce

Zapraszamy serdecznie do eksploracji fascynującego świata natury i nauki podczas nadchodzącej Nocy Biologów. Podczas której dowiecie się Jak zwierzęta i rośliny spędzają zimę? Kto w nocy nie może zmrużyć oka? Jak wyglądają laboratoria biologów i co się w nich dzieje? Czy można żyć bez światła? Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy podczas najbliższej Nocy Biologów!

Noc Biologów 2024 – wyjątkowe wydarzenie rozrywkowo naukowe

Noc Biologów, coroczne wydarzenie organizowane przez wydziały biologiczne i przyrodnicze polskich uczelni oraz ogrody botaniczne, jest obchodzone co roku w drugi piątek stycznia. Powstało dzięki inicjatywie Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2012 roku i od tego czasu cieszy się nieustającym zainteresowaniem. W ramach tego wydarzenia, organizatorzy przygotowują setki atrakcji dostępnych dla wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych przedszkolaków po dorosłych.

Noc Biologów Mapka Atrakcji
Noc Biologów 2024. Bezpłatne wydarzenia rozrywkowo naukowe w całej Polsce – mapka atrakcji

Co, gdzie, kiedy podczas Noc Biologów 2024 – harmonogram

Noc Biologów to doskonała okazja do poznania tajników biologii i nauki w ogóle, a także kreatywnego spędzenia czasu. To także świetna możliwość, aby zainspirować się do podjęcia studiów lub kariery naukowej.

Wykłady Noc Biologów 2024

Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, Zatrzymane w czasie. Jak ochronić bioróżnorodność roślin przed żywiołami? O długotrwałym przechowywaniu materiału roślinnego w bardzo niskiej temperaturze jako sposób jej bankowania i problemach z tym związanych.
Transmisja na Facebook i YouTube 17:10-17:20.

Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, Miedary – nowe stanowisko kopalnych kręgowców sprzed 240 milionów lat. Jeden ze współautorów odkrycia opowie o badaniach nad stanowiskiem i przybliży to okno na świat u progu ery dinozaurów, znalezione w pobliżu Tarnowskich Gór.
Transmisja na Facebook i YouTube 17:30-17:50.

Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski, Czwarty element – ziemia. Co możemy odkopać o (skamieniałych) interakcjach pomiędzy zwierzętami?
Transmisja na Facebook i YouTube 19:10-19:30.

Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Od małej komórki do dużego problemu, czyli wpływ zakażeń dróg rodnych na zdrowie kobiety.
Godz. 18:00-18:30.

Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski, Po co nam sen? Czyli m.in. o tym, czym jest sen, dlaczego go potrzebujemy i jak jego niedobór ma wpływ na nasze zdrowie.
Godz. 17:00-17:45.
Limit 100 miejsc, bez rezerwacji.

Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski, Mykologia w służbie kryminalistyki. Czy grzyby mogą być narzędziem pomocnym w wykrywaniu przestępstw?
Godz. 19:00-20:00.
Od 18 lat. Rezerwacja miejsc: [email protected].

Wydział Biologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Co napędza raka? W trakcie wykładu odkryjemy, jak codzienne czynniki z otaczającego nas środowiska, takie jak substancje chemiczne, promieniowanie czy zanieczyszczenia, mogą być kluczowymi graczami w procesie uszkadzania naszego DNA.
Godz. 17:15-18:00 i 20:15-21:00.
Bez rezerwacji miejsc.

KUL katolicki uniwersytet lubelski
Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wystawy

Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wystawa fotografii z konkursu pt. Podróże w naturze – Leśne reminiscencje – w poszukiwaniu czystego powietrza.

Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Owadzie inspiracje na Noc Biologów 2024 – wystawa fotograficzna.

Webinary

Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Jesteś tym co jesz – jak mikroplastik wpływa na nasz organizm.
Godz. 09:00-09:45 i 17:00-17:40.
Rezerwacja miejsc: [email protected].

Wydział Nauk Biologicznych, Uniwersytet Wrocławski, Zimowy las – bajkowy czas.
Spotkania dla uczniów szkół podstawowych o godz. 15:15, 16:15 i 17:15 – prezentacja + łamigłówki.
Rezerwacja miejsc: [email protected].

Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Zdrowie jamy ustnej w Twoich rękach! – czyli jak i po co dbać o higienę jamy ustnej.
Godz. 18:30-19:30. Konieczna rezerwacja przez stronę nocbiologow.pl.

laboratorium badawcze
Laboratorium | fot ilustracyjne

Co robić w Lublinie podczas Nocy Biologów 2024

Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Od małej komórki do dużego problemu, czyli wpływ zakażeń dróg rodnych na zdrowie kobiety.
Godz. 18:00-18:30.
Konieczna rezerwacja na wydarzenie stacjonarne przez stronę nocbiologow.pl.

Wydział Medyczny, Instytut Nauk Biologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Zdrowie jamy ustnej w Twoich rękach! – czyli jak i po co dbać o higienę jamy ustnej.
Godz. 18:30-19:30. Konieczna rezerwacja przez stronę nocbiologow.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.