Niż LARS nad Polską. Zawieje i zamiecie śnieżne, opady intensywnego śniegu

Niż LARS nad Polską | IMGW
Niż LARS nad Polską | IMGW

Nad Polskę w poniedziałek nadciągnął niż „Lars”, który zmienił pogodę we wschodniej części kraju. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, oblodzeniem oraz intensywnymi opadami śniegu.

Niż LARS nad Polską – stan na godz. 17:00

Ośrodek niżowy Lars przemieszcza się znad Ukrainy nad Białoruś, nieznacznie oddalając się od Polski na wschód. Obecnie strefa najintensywniejszych opadów śniegu przemieściła się nad Podlasie. Szybkość przyrostu pokrywy sięga tam miejscami 2-3 cm/h. Powoli poprawia się sytuacja na Podkarpaciu, ale miejscami, na wschód i południe od Rzeszowa nadal tempo przyrostu pokrywy może sięgać około 1-2 cm/h.

Dość intensywne opady występują także na wschodzie woj. mazowieckiego i na północy woj. lubelskiego, gdzie przyrost pokrywy śnieżnej może być w granicach około 1-3 cm/h. Do godz. 20 opady śniegu utrzymywać będą swe natężenie, w godzinach nocnych na terenie woj. mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego osłabną. Najdłużej utrzyma się intensywniejszy opad na Podlasiu, szczególnie we wschodniej części regionu.

Ostrzeżenia pogodowe dla województwa lubelskiego

Ostrzeżenie meteorologiczne: Intensywne opady śniegu

Stopień ostrzeżenia: 2

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym okresami silnym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 20 cm do 30 cm.

Godziny obowiązywania: od 2021-01-25 04:00 do 2021-01-26 09:00

Ostrzeżenie meteorologiczne: Oblodzenie

Stopień ostrzeżenia: 1

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Godziny obowiązywania: od 2021-01-25 22:00 do 2021-01-26 09:00

Ostrzeżenie meteorologiczne: Zawieje i zamiecie śnieżne

Stopień ostrzeżenia: 1

Przebieg: Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h oraz okresami opady śniegu.

Godziny obowiązywania: od 2021-01-25 23:00 do 2021-01-26 23:00

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.