Nightskating w Lublinie. Rolkarze przejadą nocą ulicami miasta

Nightskating w Lublinie | fot. Nightskating Lublin

W sobotę wieczorem odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Nightskating Lublin. Miłośnicy jazdy na rolkach wyjadą na ulice miasta. Do pokonania będzie 21 kilometrów.

Nightskating to impreza, która cyklicznie odbywa się w wielu miastach Polski i świata. Rolkarze mają niepowtarzalną możliwość jazdy ulicami miasta. Wszystko odbywa się pod eskortą policji i służb zabezpieczających. Nie ma ograniczeń wiekowych.

„Wziąć udział w imprezie może każdy, kto ma rolki lub wrotki – potrafi sprawnie jeździć i hamować – jedyne wymogi tyczą osób do 16 roku życia, bezwzględnie muszą jechać w kasku oraz dzieci do lat 12 mogą jechać tylko pod nadzorem opiekuna i na jego wyłączną odpowiedzialność” – mówi Jan Stankiewicz, organizator Nightskating Lublin.

Najbliższa impreza odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 20:00. Zbiórka będzie miała miejsce na placu Litewskim, skąd rolkarze ruszą w przejazd ulicami Lublina. Tematem przewodnim przejazdu będzie oświetlenie LED.

„Tematem przewodnim jest LED, czyli oświetlenie, które stanowi nasze bezpieczeństwo gdy poruszamy się po zmroku na rolkach. Bądźmy bezpieczni i widoczni dla każdego. Zachęcamy wszystkich uczestników, aby mieli na sobie oświetlenie, stwórzmy kolorowy, świecący korowód” – zachęca Stankiewicz.

Organizatorzy przygotowali trasę o długości 21 km. Trasa nie jest trudna, będzie zróżnicowana z uwagi na fakt, że Lublin położony jest na wzniesieniach może być również wyczerpująca. Przewidywany czas trwania przejazdu to 120 min.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali bezpłatne warsztaty rolkarskie dla dzieci i dorosłych. Tematyką będzie bezpieczne pokonywanie przeszkód i hamowanie.

„Warsztaty przeznaczone są dla osób, które w miarę pewnie czują się na rolkach i chcą bezpiecznie czuć się podczas jazdy po mieście. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z I Love Rolki – Małgorzata Trześniewska i Patryk Kyrtap Rolki” – dodaje Stankiewicz.

Aby wziąć udział w warsztatach należy obowiązkowo posiadać kask. Dzieci dodatkowo komplet ochraniaczy. Osoby nie spełniające tych warunków nie będą dopuszczone do lekcji. Warsztaty odbędą się w sobotę, 13 kwietnia, na plac Litewski od 18:00 do 19:45.

Trasa Nightskating Lublin | fot. materiały organizatora


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.