Nightskating w Lublinie. Rolkarze przejadą nocą przez miasto, możliwe utrudnienia w ruchu [TRASA PRZEJAZDU]

Nightskating Lublin
Nightskating Lublin | materiały organizatora

Rolkarze po raz kolejny opanują Lublin. Pierwszy w tym sezonie nocny przejazd odbędzie się w sobotę, 27 maja. Wcześniej zaplanowano warsztaty rolkarskie na placu Marii Skłodowskiej-Curie przy UMCS. Sprawdź trasę przejazdu, na której możliwe są utrudnienia w ruchu.

Nightskating Lublin 27 maja 2023

Do Lublina powracają nocne przejazdy rolkarzy. Już w sobotę (27.05) odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie z cyklu „Nightskating”. We wspólnej jeździe mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy jazdy na rolkach, wrotkach oraz rowerach, którzy potrafią jeździć w tłumie, sprawnie skręcać i hamować oraz utrzymać prędkość na około.

Zbiórkę zaplanowano na placu Marii Skłodowskiej-Curie 5 pod kładką, obok Wydziału Ekonomicznego UMCS o godz. 19.30. Wcześniej, o godz. 18:00 zaplanowano bezpłatne warsztaty rolkarskie, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Od godz. 20.00 do 22.10 rolkarze będą jeździć ulicami miasta. Przewidywana liczba uczestników to 300 osób.

Trasa przejazdu: Radziszewskiego – Akademicką – Łopacińskiego – Al. Racławickimi – Poniatowskiego – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Koncertową – Zelwerowicza – Paderewskiego – Leszetyckiego – Paderewskiego – Szwajcarską – Choiny – Związkową – Spółdzielczości Pracy – Dożynkową – Cynamonową – Strzembosza – Walecznych – Andersa – Smorawińskiego – Chodźki – Gębali – Fijałkowskiego – Szeligowskiego – Północną – Prusa – Dolną 3 Maja – Żołnierzy Niepodległej – Ewangelicką – Krakowskie Przedmieście – Lipową – Narutowicza – Sowińskiego – Radziszewskiego.

Organizatorzy przygotowali trasę o długości 18 km. Trasa nie jest trudna, będzie zróżnicowana z uwagi na fakt, że Lublin położony jest na wzniesieniach, może być również wyczerpująca. Przewidywany czas trwania przejazdu to 130 minut.

Uczestnicy będą poruszali się jednym pasem ruchu wymienionych ulic. Przejazd będzie odbywał się w asyście policji i należy liczyć się ze wstrzymywaniem ruchu kołowego na jego trasie.

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wydarzenia:

  • W przejeździe możesz poruszać się na rolkach, wrotkach lub rowerze.
  • Musisz umieć skręcać i sprawnie hamować.
  • Zawsze trzymaj się prawej strony jezdni.
  • Ochraniacze to super sprawa, a jeśli masz mniej niż 15 lat, koniecznie się w nie wyposaż.
  • Uczestnicy do 12. roku życia mogą wziąć udział pod nadzorem pełnoletniego opiekuna.
  • Słuchaj komunikatów organizatorów i służby porządkowych.
  • Jeśli widzisz niebezpieczeństwo, podnieś ręce do góry.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.