Nieudana „inwestycja” 39-latki z Lublina. Zamiast obiecanego zysku straciła 85 tys. zł

giełda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

39-latka z Lublina chciała w szybki sposób zarobić dużą sumę pieniędzy, inwestując w ropę i gaz. W tym celu zainstalowała na urządzeniach aplikację, którą polecił jej fałszywy analityk biura maklerskiego. W ten sposób kobieta zamiast zarobić, straciła dużą sumę pieniędzy.

Chciała zainwestować w ropę i gaz na giełdzie

W piątek na policję zadzwoniła 39-letnia mieszkanka Lublina. Kobieta oświadczyła, że na jednym z serwisów internetowych znalazła ofertę inwestycji na platformie handlowej w gaz ziemny i ropę naftową. Podczas rejestracji podała szczegółowe dane dotyczące swojej tożsamości oraz numer karty płatniczej i kod autoryzacyjny.

Następnie z kobietą skontaktował się z nią analityk, który zaproponował instalację na urządzeniach programu do śledzenia zysków. W rzeczywistości był to program do zdalnego pulpitu, dzięki któremu sprawcy mieli dostęp do rachunku kobiety.

39-latka przez około miesiąc realizowała płatności na wskazane przez przestępców konta. Po tym czasie jej rachunek został wyczyszczony ze wszystkich oszczędności. Łącznie mieszkanka Lublina straciła 85 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.