Nieuczciwa pracownica banku w Lublinie. Zaciągała pożyczki na konta klientów

Pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali 42-letnią pracownicę banku w Lublinie. Kobieta przejmowała konta bankowe klientów, na które zaciągała pożyczki.

Kobieta została zatrzymana przez policjantów w miejscu pracy. Z ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wynika, że 42-latka weryfikowała aktywność posiadaczy rachunku i w przypadku braku „ruchu” na rachunku zmieniała dane dostępowe.

„Kobieta zmieniała hasła, adresu email oraz numeru telefonu do kontaktu, na numery będące w jej posiadaniu. Następnie używając danych osobowych użytkownika rachunku, składała wnioski o pożyczkę w różnych firmach parabankowych” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa szacowanie strat jakie wyrządziła swoją działalnością oszustka jak również wszystkich pokrzywdzonych osób oraz firm. Postępowanie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury. Zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.