Nietrzeźwy, z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i szynami kolejowymi w bagażniku

szyny kolejowe pocięte na krótkie odcinki
fot. KPP Ryki

Kierujący Oplem został zatrzymany za popełnienie wykroczenia drogowego. Jak się okazało, był nietrzeźwy i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy funkcjonariusze zaczęli dalej sprawdzać auto, ujawnili skradzione szyny kolejowe i sprzęt do ich demontażu.

Wpadli za wykroczenie drogowe

We wtorek w godzinach popołudniowych dęblińscy policjanci na jednej z ulic Dęblina zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem, który przekroczył linię podwójnie ciągłą. Gdy funkcjonariusze podeszli do kierującego poczuli silną woń alkoholu. Lecz to był dopiero początek przewinień kierującego 56-latka i jego 40-letniego pasażera.

narzędzia
fot. KPP ryki

Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec powiatu puławskiego kierował pojazdem wbrew wydanego dożywotnio sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto Opel, którym podróżowali, nie posiadał wymaganego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w bagażniku Opla szyny kolejowe pocięte na krótkie odcinki wraz z mocowaniami, butle gazowe z przewodami i palnikiem, łom, klucz do wykręcania szyn oraz inne narzędzia.

butle gazowe z przewodami i palnikiem, łom, klucz do wykręcania szyn oraz inne narzędzia
fot. KPP Ryki

Zatrzymany kierujący został przebadany alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pasażer również był pod działaniem alkoholu. Obaj mieszkańcy powiatu puławskiego trafili do policyjnego aresztu, a samochód na policyjny parking.

Następnego dnia dęblińscy kryminalni ustalili, że przewożone przez mężczyzn szyny wraz z elementami mocującymi zostały przez nich skradzione na terenie powiatu kozienickiego.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zarówno kradzież jak i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.