Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

alkomat
fot. Policja

Dzięki szybkiej reakcji świadka 57-letni obywatel Ukrainy, który prowadził samochód, mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, stanie przed sądem. Oprócz standardowych konsekwencji za jazdę pod wpływem alkoholu sąd może również orzec przepadek jego pojazdu.

Świadek powiadomił policję o pijanym kierowcy

Wczoraj (czwartek 13 czerwca) około godziny 19:25, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy Peugeota, który nie trzymał toru jazdy i podejrzewano, że może być pod wpływem alkoholu. Zgłoszenie pochodziło od czujnego świadka, który zaobserwował niebezpieczne zachowanie kierowcy na drodze. Policjanci zatrzymali pojazd na ulicy Dąbrowskiego w Biłgoraju.

Okazało się, że za kierownicą siedział 57-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia świadka – mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

Konsekwencje prawne

Teraz nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem, gdzie grozi mu:

  • Co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów
  • Wysoka grzywna
  • Kara pozbawienia wolności do trzech lat
  • Co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

Dodatkowo sąd może również orzec przepadek pojazdu, którym kierował mężczyzna.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze i przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

„Dzięki szybkiej reakcji świadka, udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa, reagując na nieodpowiedzialne zachowania innych uczestników ruchu” – podkreśla aspirant Joanna Klimek.

Czy kiedykolwiek byliście świadkami podobnych sytuacji na drodze? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł, aby zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z nietrzeźwymi kierowcami!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.