Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w powiecie tomaszowskim

Bordowy Passat
Pijani kierowcy pow. Tomaszowski | fot. KMP Zamość

Dwóch kierowców pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych podczas kontroli drogowych w powiecie tomaszowskim. Apelujemy o odpowiedzialność za kierownicą i przestrzeganie przepisów.

Kontrole drogowe w Zubowicach i Sułowcu

W Zubowicach został zatrzymany do kontroli drogowej 51-letni kierowca Kii. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Podobny przypadek miał miejsce w Sułowcu, gdzie policja zatrzymała 47-letniego kierowcę Volkswagena. Badanie wykazało prawie 3,5 promila alkoholu.

Zatrzymany pijany kierowca
Pijani kierowcy pow. Tomaszowski | fot. KMP Zamość

Zarzuty i konsekwencje prawne

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło informuje, że za takie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

alkomat
fot. Policja

Apel o rozsądek

Pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie zakazu prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

Czy spotkaliście się z takimi sytuacjami na drogach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.