Nieoficjalnie: Znamy datę zamknięcia hipermarketu Tesco w Lublinie!

IMG 20190802 081225 8
Ogromne kolejki do kas Tesco w Lublinie | fot. nadesłane

Jeszcze przez ponad miesiąc otwarty będzie hipermarket Tesco Extra przy ul. Orkana 4 w Lublinie. Po jego zamknięciu budynek przejdzie remont, ponieważ do stycznia 2020 r. otworzy się w tym miejscu Kaufland.

Przypomnijmy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie w sprawie przejęcia sklepów Tesco przez sieć Kaufland Polska Markety. Chodzi o hipermarket Tesco w lokalnym pasażu handlowym przy ul. Orkana 4 w Lublinie, a także o sklepy w Warszawie i Wrocławiu.

UOKiK przed ewentualnym wydaniem zgody na przejęcie sklepów przez Kaufland musi przeprowadzić badania lokalnych rynków handlowych, bo według wnioskodawcy szacunkowe łączne udziały uczestników transakcji na poszczególnych rynkach są wysokie i wynoszą od ok. 20 proc. do ponad 30 proc.

Aktualnie powierzchnia handlowa hipermarketu Tesco Extra w Lublinie została znacznie zmniejszona. Ogromne przestrzenie, które do tej pory były wypełnione towarem, teraz wyglądają już zupełnie inaczej.

Podczas gdy przy pierwszych informacjach o zamknięciu i związanych z tym promocjach sprzedażowych do sklepu ruszyły tłumy, a kolejki do kas miały nawet kilkadziesiąt metrów, obecnie sytuacja wygląda już inaczej. Wszystko w związku z mocno ograniczonym asortymentem. Sklep wciąż oferuje jednak spore promocje na niektóre towary.

Nieoficjalnie: Znamy datę zamknięcia Tesco w Lublinie

Otrzymaliśmy informację od naszego Czytelnika, który dowiedział się od pracowników hipermarketu Tesco, że sklep zostanie zamknięty 23 grudnia. Po tym czasie budynek przejdzie remont, by od stycznia 2020 roku w tym miejscu mógł zacząć działać Kaufland.

Skierowaliśmy zapytanie do biura prasowego Tesco Polska o potwierdzenie daty zamknięcia hipermarketu w naszym mieście.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kiedy zostanie zamknięte Tesco w Łodzi przy ulicy Pojezierskiej?! Czekam na odprawę z niecierpliwością 🙂