Niemal pół kilometra nowego chodnika w ramach budżetu obywatelskiego

Ulica Józefa Franczaka "Lalka" w Lublinie
Ulica Józefa Franczaka "Lalka" w Lublinie | Mapy Google

Miasto ogłosiło przetarg na budowę brakującej części chodnika przy ul. Józefa Franczaka „Lalka” po stronie osiedla Nowy Felin. Nowy chodnik będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Przedłużą chodnik wzdłuż ul. Józefa Franczaka „Lalka”

Prace obejmą budowę chodnika po stronie południowej ul. Józefa Franczaka „Lalka” na odcinku od skrzyżowania z ul. Doświadczalną do wysokości wjazdu do Inkubatora Przedsiębiorczości. Powstanie ok. 485 metrów chodnika o szerokości 2 m wraz ze zjazdami. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej.

Chodnik będzie zrealizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, stąd wykonawca inwestycji będzie zobowiązany również do opracowania dokumentacji projektowej, projektów stałej i czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień, nadzorów autorskich oraz dokumentacji powykonawczej.

Otwarcie ofert zaplanowano na 25 maja. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację zadania. Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „D-1. Bezpieczna Ulica – budowa chodnika do przystanku MPK” VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 1127 głosów, a jego koszt to 180 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.