Nielegalny arsenał broni i materiały wybuchowe na dwóch posesjach powiatu kraśnickiego

Niebezpieczny zbiór został ujawniony na terenie dwóch posesji w gminach Kraśnik i Wilkołaz. Zabezpieczone materiały zostały unieszkodliwione przez policyjną grupę pirotechniczną.

 

Wczoraj policjanci kryminalni z Kraśnika na podstawie zgromadzonych informacji przeprowadzili dwa przeszukania w poszukiwaniu materiałów wybuchowych i amunicji. Działania zostały przeprowadzone na dwóch posesjach u mieszkańców gminy Kraśnik i Wilkołaz.

 

W trakcie przeszukań odnaleziono dużą ilość materiałów niebezpiecznych, w postaci prochu strzelniczego pozyskanego z amunicji, ponad 100 sztuk kompletnej amunicji do broni, 3 pociski artyleryjskie, 2 granaty odłamkowe i jeden przeciwpancerny. Ponadto zabezpieczono kilkanaście zapalników od pocisków artyleryjskich oraz pozyskany z rozebranych pocisków materiał wybuchowy.

 

Przybyli na miejsce pirotechnicy określili zabezpieczone materiały jako bardzo niebezpieczne. Odnaleziono również zdekompletowane części broni długiej i rewolweru.

 

Policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzewane o gromadzenie tych materiałów. Mężczyźni w wieku 25 29-lat będą odpowiadać za gromadzenie i posiadanie broni i amunicji oraz materiałów wybuchowych. Ze złożonych przez zatrzymanych wyjaśnień wynika, że w posiadanie niebezpiecznych materiałów weszli wyszukując je i zbierając z pomocą wykrywacza metali.

 

Niebezpieczne zbiory zostały zabezpieczone i unieszkodliwione przez grupę pirotechniczną AT KWP w Lublinie. Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadali za gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych i amunicji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.