Nielegalny alkohol i papierosy bez akcyzy w mieszkaniu na Bronowicach

paczka papierosy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Znajdowały się w mieszkaniu 57-letniego mieszkańca Lublina. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do ujawnienia nielegalnej kontrabandy doszło w czwartek na terenie dzielnicy Bronowice w Lublinie. Policjanci operacyjni z VI komisariatu weszli do mieszkania 57-letniego mieszkańca Lublina, który według ich informacji posiada znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci odnaleźli 5500 paczek papierosów oraz blisko 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby ponad 100 ty. złotych.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cóż za matematycy to liczyli? Przecież wartość tej „kontrabandy” nie przekracza 100tys zł, a tu piszecie że tyle samego podatku miało wyjść ponad 100tys ?