Nielegalna plantacja marihuany w pobliżu lotniska. Wpadł, gdy jechał podlać rośliny

9443345 uprawa konopii indyjskich 900 553
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który w rejonie lotniska rozkręcił nielegalną plantację konopi indyjskich. Wpadł, gdy jechał rowerem podlać rośliny.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej ustalili, że w rejonie lotniska znajduje się nielegalna uprawa konopi. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który podejrzewany był o prowadzenie tej plantacji.

Wykonując czynności na miejscu zdarzenia zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi. Ten na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać, próbując jak najszybciej odjechać w stronę lasu. Przy sobie miał m.in. nawóz do podlewania roślin.

68 152995
Funkcjonariusze zabezpieczyli 38 roślin w różnej fazie wzrostu | fot. KMP w Białej Podlaskiej

Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania policjanci dodatkowo ujawnili marihuanę. 36-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili kolejne miejsca, gdzie wysadzone były konopie.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowiadał będzie za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela oraz posiadanie marihuany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.