Niedzielski o nowych zakażeniach. „W tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane”

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski | fot. Krystian Maj, KPRM

To absolutnie nie jest jeszcze czas, żeby mieć jakiekolwiek powody do optymizmu, trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane – powiedział w poniedziałek Adam Niedzielski.

Przybywa nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19

Ostatniej doby wykryto 4 786 nowych przypadków koronawirusa – poinformował w poniedziałek 1 marca minister zdrowia Adam Niedzielski. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 18 osób.

W poniedziałek tydzień temu poinformowało o prawie 3,9 tys. nowych przypadkach koronawirusa i śmierci 17 pacjentów. Minister zdrowia zwrócił uwagę, że dynamika wzrostu wynosi obecnie ok. 25 proc.

„To absolutnie nie jest jeszcze czas, żeby mieć jakiekolwiek powody do optymizmu, trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane. W tej chwili jesteśmy na takim średnim poziomie tygodniowym 10 tys. przypadków i będziemy obserwowali, co będzie się działo w tym tygodniu” – powiedział Niedzielski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.