Niedziele handlowe 2019. W tym roku zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Niedziele handlowe 2019. Od stycznia 2019 roku zmieniły się zasady ograniczenia handlu w niedziele. Sprawdź, w które niedziele nie zrobisz zakupów!

Zgodnie z uchwałą Sejmu od 2019 roku zaostrzył się zakaz dotyczący handlowych niedziel w miesiącu. I tak od 1 stycznia 2019 r. zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Będzie to ostatnia niedziele każdego miesiąca – z pewnymi wyjątkami. Oznacza to, że wszystkie pozostałe niedziele w miesiącu będą wolne od handlu. Od 2020 roku wszystkie niedziele w miesiącu będą niehandlowe.

Z zakazu wyłączone zostały placówki, w których handel prowadziłby wyłącznie przedsiębiorca wykonujący działalność we własnym imieniu, a także m.in. stacje paliw, apteki i punkty apteczne. Do tego dochodzą m.in. kwiaciarnie, saloniki prasowe, placówki handlowe w hotelach, sklepy z pamiątkami, placówki handlowe na dworcach czy sklepy internetowe.

„Kto wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele lub święta, powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.” – czytamy w Ustawie.

Sprawdź, w które niedziele nie zrobisz zakupów. Przejdź na kolejną podstronę – kliknij tutajWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.