Niedziela z gwałtownymi burzami w naszym regionie. Lokalnie może wystąpić grad

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed wystąpieniem popołudniem i wieczorem gwałtownych burz z opadami deszczu, a lokalnie także gradu.

„W związku z napłynięciem do środkowej troposfery chłodniejszej masy powietrza, w niedzielę w ciągu dnia pojawi się znaczny pionowy gradient temperatury, co w połączeniu z nieco większym ładunkiem wilgoci będzie skutkowało wystąpieniem niezbyt dużej chwiejności termodynamicznej” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

Prognozuje się wystąpienie burz, którym towarzyszyć będą lokalnie opady gradu do 2 cm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Polscy Łowcy Burz ostrzegają, że nie można wykluczyć powstania superkomórek burzowych oraz układów wielokomórkowych. Apelujemy o rozwagę i przygotowanie się do nadchodzącej sytuacji pogodowej.

Burz w województwie lubelskim należy spodziewać się w godzinach popołudniowych. GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową online.

>>> Sprawdź także: Pogoda na weekend 16-17 maja. Sprawdź, prognozę pogody na najbliższe dni

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.