Niedokończona budowa apartamentowca w centrum straszy od kilku lat. Działka wystawiona na licytację komorniczą

Niedokończona budowa apartamentowca przy ul. Żmigród
Niedokończona budowa apartamentowca przy ul. Żmigród | fot. Dominik Wąsik

Atrakcyjna działka przy ul. Żmigród została wystawiona na licytację komorniczą. To na niej w 2017 r. rozpoczęły się prace związane z budową apartamentowca. Od kilku lat na terenie inwestycji nic się nie dzieje, działka zaczęła zarastać, jest tam też pełno śmieci.

Miał być apartamentowiec w centrum Lublina

Prace na działce przy ul. Żmigród 3 w centrum Lublina rozpoczęły się w lutym 2017 r., kiedy to działka została ogrodzona, a na terenie inwestycji rozpoczęła się rozbiórka budynków stacji obsługi pojazdów. Spółka Kowalska 7 uzyskała pozwolenie na budowę apartamentowca z podziemnym parkingiem. Na czterech piętrach miało powstać 22 mieszkania o powierzchni od 22 do 88 m kw., a na parterze lokale usługowe.

Wiosną rozpoczęły się prace ziemne. W działce wykopano ogromny dół, który uzbrojono. Po wykonaniu robót fundamentowych prace stanęły. Obecnie teren jest zarośnięty, znajduje się na nim również masa śmieci różnego rodzaju. Samo zbrojenie z betonu również nie wygląda najlepiej. Widać jak warunki atmosferyczne wpłynęły na degradację betonu.

Rozpoczęta budowa apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie
Rozpoczęta budowa apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Działka wystawiona na licytację komorniczą

W ostatnim czasie na serwisie Krajowej Rady Komorniczej pojawiła się licytacja nieruchomości położonej przy ul. Żmigród 3. W opisie nieruchomości czytamy, iż „grunt oddany w użytkowanie wieczyste (właścicielem gruntu jest gmina Lublin – red.). Na działce brak budynku, rozpoczęta budowa, prace ograniczają się do wykonania prac ziemnych i robót fundamentowych – niezgodność treści w księdze wieczystej”.

Nieruchomość wyceniono na kwotę 2 615 000 zł (do kwoty tej należy doliczyć podatek VAT – red.), zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 961 250 zł netto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania – 261 500 zł. Licytację zaplanowano na 27 marca o godz. 11:00 w kancelarii komornika.

Opustoszała budowa apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie
Opustoszała budowa apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Tak według projektu powinien wyglądać apartamentowiec

Wizualizacja apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie
Wizualizacja apartamentowca przy ul. Żmigród 3 w Lublinie | fot. Architektoniczne Biuro Projektowe Marek Bielecki

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda ze ten budynek nie powstał. Dobrze by było aby w tym rejonie pojawili się normalni mieszkancy. Niestety centrum miasta biednieje i pustoszeje