Niecodzienne podziękowania dla kierowcy, który przepuścił dziewczynkę na przejściu

Kierowca przepuścił dziewczynkę na przejściu dla pieszych
Kierowca przepuścił dziewczynkę na przejściu dla pieszych | fot. czytelnik Przemysław

Gest ręką jest zazwyczaj wystarczający, jeśli mówimy o podziękowaniach dla kierowcy, który przed przejściem dla pieszych zatrzymał się i pozwolił przejść przez jezdnię. Reakcja dziewczynki zaskoczyła pana Przemysława.

Podziękowanie za przepuszczenie na przejściu dla pieszych

Kultura na drodze – tak często się o niej mówi, jednak wciąż tak wiele osób podchodzi do tego z przymrużeniem oka. Najczęściej możemy spotkać się z sytuacją, gdy piesi dziękują gestem ręki kierowcom za przepuszczenie ich na przejściu dla pieszych. Z podobną sytuacją spotkał się pan Przemysław.

Kierowca jechał ul. Kryształową i już z daleka widział, zbliżającą się do przejścia dla pieszych dziewczynkę. Pan Przemysław zatrzymał się, aby przepuścić dziewczynkę. Gdy samochód zatrzymał się przed przejściem, dziewczynka zaczęła przechodzić na drugą stronę jezdni.

W trakcie przechodzenia zwróciła się w kierunku kierowcy, któremu machaniem ręką podziękowała. Podobny gest wykonała, gdy dziewczynka znalazła się już po drugiej stronie jezdni.

„Bo kultury należy uczyć się od małego, i to nie była moja córka” – skomentował pan Przemysław.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dziewczynka zrobiła miły gest. Super. Ja się wzruszyłam. Może nic takiego ale widać po Monice ze woli komentować jak by szla matka i bluzgami rzucała na kierowcę wtedy by każdy się wypowiedzial.