Niecodzienna sytuacja na Starym Mieście. Zapadła się nawierzchnia przy Trybunale Koronnym

Zapadnięta nawierzchnia na Starym Mieście w Lublinie
Zapadnięta nawierzchnia na Starym Mieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na Starym Mieście zapadł się fragment nawierzchni. Na razie część trotuaru w okolicy Trybunału Koronnego została odgrodzona, by przechodnie nie doznali kontuzji. Trwa ustalenie przyczyn powstania zapadliska.

Zapadlisko na Starym Mieście

Nawierzchnia z granitowej kostki zapadła się na głębokość kilkunastu centymetrów. Zapadlisko jest dość nietypowe, bo w jednym miejscu nawierzchnię wybrzuszyło, a w drugim kostka zapadła się na kilkanaście centymetrów. Fragment nawierzchni ul. Rynek przy Trybunale Koronnym został odgrodzony słupkami i taśmą, by nikt nie wszedł w to miejsce.

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Lublin, czy wie coś więcej na temat zapadniętej nawierzchni.

„Na miejscu wykonano już wizję lokalną. Teraz konieczne są uzgodnienia formalne, po których zakończeniu nastąpi rozpoczęcie prac. Ewentualna przyczyna będzie znana dopiero po rozebraniu części nawierzchni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zapadlisko zostało zauważone 5 stycznia i wówczas teren wygrodzono. Rozebraniem nawierzchni i ustaleniem przyczyny zajmie się firma wyłoniona przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Zdjęcia zapadniętej nawierzchni przy Trybunale Koronnym

Zapadnięta nawierzchnia na Starym Mieście w Lublinie
Zapadnięta nawierzchnia na Starym Mieście w Lublinie
Zapadnięta nawierzchnia na Starym Mieście w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.