Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie z udziałem lawety i pojazdu służby drogowej

Pojazd służby drogowej został uszkodzony
Ryki. niebezpieczne zdarzenie z lawetą i służbą drogową

Dziś na drodze S-17 w Rykach miał miejsce niebezpieczny incydent drogowy. Kierujący Mercedesem z lawetą 50-latek uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu służby drogowej. W wyniku zderzenia laweta, która była przyczepiona do Mercedesa, przewróciła się na bok wraz z przewożonym pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń fizycznych.

Groźnie wyglądające zdarzenie z udziałem lawety

Dziś po godzinie 8:00 oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego do, którego doszło na trasie S17 na wysokości Ryk.  

Przewrócona laweta na obwodnicy RYK
Ryki. niebezpieczne zdarzenie z lawetą i służbą drogową

Na miejscu wypadku po niedługiej chwili pojawiły się służby ratunkowe. Funkcjonariusze pracujący przy zdarzeniu ustalili, że kierujący dostawczym Mercedesem typu laweta, zmierzający w kierunku Lublina, nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel należącego do służby drogowej. W wyniku tego zderzenia doszło do uszkodzenia obu pojazdów. Dodatkowo, w wyniku zdarzenia, przyczepa typu laweta odłączyła się od Mercedesa i przewróciła się na bok wraz ładunkiem.

Kierujący byli trzeźwi

Badanie przeprowadzone przez policję przy użyciu alkomatu wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi i posiadali odpowiednie uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Kierowcy podróżujący rano drogą S – 17 w Rykach, musieli liczyć się z kilku godzinnymi utrudnieniami

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.