Niebezpieczna zielona strzałka. O krok od potrącenia pieszych na przejściu

zielona strzalka przejscie dla pieszych
Kierowca volkswagena przejechał przez pasy tuż przed pieszymi | fot. nadesłane

Kierowca volkswagena omal nie rozjechał przechodzących przez pasy pieszych. Skorzystał z zielonej strzałki, nie zważając na to, że musi ustąpić pierwszeństwa pieszym i rowerzystom. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą.

Sytuacja miała miejsce dzisiaj na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na przesłanym nagraniu do naszej redakcji widać jak kierowca volkswagena dojeżdża do skrzyżowania z al. Unii Lubelskiej.

Wykorzystując strzałkę do skrętu warunkowego w prawo, skręca, nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, na którym piesi przechodzili ze strony lewej na prawą.

Nagranie

Przypomnijmy, że w sytuacji, gdy na sygnalizatorze pali się strzałka do skrętu warunkowego, nie możemy ot tak wjechać na skrzyżowanie. Strzałka to pozwolenie warunkowe na przejazd przez skrzyżowanie. Musimy zatem bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa uczestnikom ruchu, którzy mają zielone światło.

Za nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem, tylko (nawet powolny) przejazd mimo świecenia zielonej strzałki jest traktowane jako przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i grozi za to mandat od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ten kierowca ewidentnie nie zastosował się do zielonej strzałki warunkowe, to nie strzałka jest niebezpieczna tylko nie przestrzeganie przepisów.