Nie żyje Witold Pyrkosz. Aktor miał 90 lat

Zmarł Witold Pyrkosz. Aktor odszedł w wieku 90 lat. Informacja o śmierci aktora pojawiła się na oficjalnym fanpage’u serialu „M jak Miłość”.

 

„Odszedł cudowny człowiek, nasz wspaniały mistrz i wielki przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas… Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy”.

 

 

Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 r. w Krasnymstawie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie w 1954. Debiut w 1955 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w sztuce „Lekkomyślna siostra” w reż. Tadeusza Kubalskiego, gdzie wcielił się w postać Janka Topolskiego.

 

Na koncie ma ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Grał u takich reżyserów jak Juliusz Machulski, Sylwester Chęciński, Antoni Krauze, Andrzej Munk.

 

Największą popularność zawdzięcza kreacjom serialowym: Wichury w „Czterech pancernych i psie”, Pyzdry w „Janosiku”, Józefa Balcerka w „Alternatywach 4”. Znany jest też dzięki filmowi „Vabank”.

 

Od 17 lat grał także Lucjana Mostowiaka w „M jak miłość”.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.