Nie wiesz, ile masz punktów karnych? Sprawdzisz to przez internet!

mandat karny punkty karne obywatel gov pl
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od kwietnia, bez wychodzenia z domu, każdy będzie mógł sprawdzić ile ma na swoim koncie punktów karnych. Nowa usługa Ministerstwa Cyfryzacji będzie całkowicie bezpłatna.

 

Aby sprawdzić swoje konto uzbieranych punktów karnych, trzeba będzie zalogować się na stronę internetową obywatel.gov.pl przez tzw. profil zaufany ePUAP, czyli Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej. Po zalogowaniu będziemy mogli sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych oraz przyczyny ich uzyskania.

 

Obecnie punkty karne można sprawdzić jedynie w komendzie policji. Konieczne jest wypełnienie wniosku i wniesienia opłaty w wysokości 17 złotych. Nowe rozwiązanie ma być całkowicie bezpłatne.

 

Obecnie przez profile banków założono ponad 75 tys. profili zaufanych, w sumie jest już ich około 700 tys. aktywnych profili zaufanych.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.