Nie ustąpisz pieszemu? Egzaminator „obleje” twój egzamin na prawo jazdy

word lublin egzamin prawo jazdy samochód egzaminacyjny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od 1 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym. Egzaminator będzie mógł oblać zdającego za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście.

Pieszy wchodzący na przejście z pierwszeństwem

We wtorek, 1 czerwca wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza kilka ważnych zmian, w tym rozszerzenie pierwszeństwa pieszego na sytuację, w której wchodzi on na przejście dla pieszych.

Zgodnie z nowymi regulacjami pieszy znajdujący się już na przejściu będzie miał pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a pieszy dopiero na nie wchodzący – pierwszeństwo przed każdym pojazdem z wyjątkiem tramwaju.

Jednocześnie kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, będzie zobowiązany zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego.

Egzaminator zgodnie z prawem będzie mógł oblać kandydata za zignorowanie tego przepisu.

Nowe przepisy zakazują używania telefonów komórkowych oraz innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję, zwłaszcza wzrokową pieszym, którzy przechodzą przez przejście.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Spokojnie, już od 1 czerwca jest ogłoszona większa liczba pogrzebów.