"Nie tylko Lublin"- wystawa Anny Celińskiej – Banaszek

Wystawę możemy oglądać od 22 kwietnia do 11 maja 2016r. w Galerii TPSP „Przy Bramie” na ul. Grodzkiej 36. Jak nazwa wskazuje nie tylko nasze miasto jest tematem dzieł artystki, bowiem zbiór zawiera w sobie szereg innych tematów, są to między innymi wspomnienia z dzieciństwa, paryskie kościoły, lato, zima, ukochana córka w słońcu lubelskim i norweskim oraz wiele innych.

Anna Celińska- Banaszek. Wychowywała się w Tyszowcach. Od dziecięcych lat rysunek stał się jej pasją, zaś malarstwo od 2008r. Z zawodu jest radcą prawnym, wspólnikiem i współzałożycielem spółki partnerskiej KRP CBSP sp.p. W 2009 została członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych organizowanych przez TPSP. Zdobyła już kilka nagród, między innymi za obraz „Lublin Hartwiga i mój”.

Obrazy wykonane są różnymi technikami (oleje, rysunki, akwarele, akryle i nie tylko). Dzieła powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią one wspomnienia artystki z dzieciństwa i wielu podróży jakie odbyła. Wystawa jest dedykowana dziadkom pani Anny, którzy wspierali ją przez całe jej dzieciństwo. Pozwalali wnuczce spędzać całe godziny na rysowaniu. Niewątpliwie wtedy narodziła się jej pasja do sztuki.

Przypominamy, wystawa trwa do 22 kwietnia 2016r. i jest połączona ze sprzedażą niektórych prac.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.