Nie parkujcie dziś pod drzewami! Porywy wiatru do 100 kilometrów na godzinę

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Lublina i całego województwa lubelskiego. Silny wiatr może łamać drzewa i powodować szkody materialne.

Początek tygodnia nie będzie zbyt łaskawy pogodowo. Wszystko za sprawą dość głębokiego niżu, który będzie przemieszczał się znad Bałtyku nad Łotwę. Spowoduje to dość szybki wzrost gradientu barycznego nad Polską, a przez to wzrost prędkości wiatru.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Lublina i województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, które obowiązuje do wtorku, do godziny 2.00 w nocy. Mówi ono o wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z kierunków zachodnich. Maksimum prędkości wiatru jest prognozowane na godziny wieczorne” – prognozuje Anna Woźniak z IMGW.

Silnie wieje w całej Polsce. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydano dla wszystkich województw.

Apelujemy więc do wszystkich zmotoryzowanych, by nie parkowali swoich samochodów pod drzewami, ani w okolicach starych budynków, z których dachów spaść mogą na auta np. dachówki.

Prognozowana siła wiatru według portalu windy.com

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.