Nie masz pozwolenia – nie jedź. Straż Miejska bacznie pilnuje Starego Miasta

Straż Miejska wlepia mandaty za wjazd na Stare Miasto

Pracuje 24 godziny na dobę, nie męczy się, nie ma urlopu, nie przeoczy niczego. Mowa tu o kamerze, nad którą pieczę sprawuje Straż Miejska. Rekordowa ilość mandatów za wjazd na Stare Miasto.

Od początku grudnia wjazdu na Stare Miasto pilnuje kamera, nad która czuwa Straż Miejska. – Kamera stałopozycyjna została zainstalowana na wniosek Straży Miejskiej dla zwiększenia kontroli pojazdów wjeżdżających na teren Starego Miasta oraz ograniczenia wjazdu pojazdów bez stosownych pozwoleń – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego UM.

Zakaz wjazdu na Stare Miasto pojazdów bez zezwoleń obowiązuje od wielu lat, lecz nie zawsze strażnikom udawało się przyłapać kierowców na gorącym uczynku. Teraz w kontroli pomagać ma im kamera, która została uruchomiona w ostatnich dniach grudnia.

–  Kontrole przy pomocy kamery prowadzimy od dnia 27 grudnia 2016 roku. Dyżurny Straży Miejskiej pełniący służbę w Centrum Monitoringu Miejskiego przy pomocy kamery sprawdza, czy pojazd znajduje się na liście pojazdów uprawnionych do wjazdu. W przypadku, jeśli pojazd nie posiada takiego zezwolenia, dyżurny informuje patrol Straży Miejskiej pełniący służbę na Starym Mieście – informuje Robert Gogola, rzecznik lubelskiej Straży Miejskiej.

Kamera, która rejestruje wjazd na Stare Miasto, jest zainstalowana na elewacji kamienicy przy ul. Lubartowskiej 19.

– Do dnia 24 stycznia 2017 r. nałożyliśmy na kierowców 85 mandatów karnych na kwotę 10000 zł za wjazd bez wymaganego zezwolenia na Stare Miasto – dodaje Gogola.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.