Nie mając o tym pojęcia, zainwestowała w kryptowaluty – straciła 30 tys. zł

bitcoin kryptowaluta
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ponad 30 tys. złotych straciła 38-latka. Kobieta chciała zakupić kryptowalutę Bitcoin, a skończyło się na tym, że sprawcy przejęli konto i przelali pieniądze na konto na Cyprze.

Coraz więcej przypadków oszustw bankowych na tzw. zdalny pulpit

Do kraśnickiej komendy zgłosiła się wczoraj 38-letnia mieszkanka powiatu kraśnickiego. Kobieta poinformowała policjantów o oszustwie przy zakupie kryptowaluty Bitcoin.

W tym celu kilka dni wcześniej zarejestrowała się poprzez odnalezioną w sieci stronę internetową podając tam swoje dane osobowe. Skontaktowała się z nią kobieta, która zaproponowała dokonanie przelewu wstępnego na wskazany rachunek bankowy w kwocie ponad tysiąca złotych.

Po wpłacie, do kobiety rozdzwoniły się telefony od rzekomych doradców biznesowych. Następnie została poproszona o wejście na kolejną stronę, została tak zmanipulowana podczas rozmowy, że przekazała przy tej okazji numer swojej karty kredytowej.

Wskutek powstałych problemów z rejestracją na kolejnych stronach, rzekomi doradcy polecili 38-latce zainstalowanie aplikacji na komputerze, co też uczyniła. Następnie kobieta miała otrzymywać SMS-y autoryzacyjne z banku na numer swojego telefonu.

Dzięki temu sprawcy mogli dokonać przelewu pieniędzy z konta, a także zaciągnęli pożyczkę na zgłaszającą. Łącznie kwota poniesionych strat wyniosła ponad 30 tysięcy złotych, pieniądze trafiły prawdopodobnie na cypryjskie konto.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.