Nie chciał zapłacić 33 złotych za pizzę, więc przegonił dostawcę drewnianą pałką

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zamiast zapłacić za pizzę, groził dostawcy drewnianą pałką. 17-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Dodatkowo był też poszukiwany, gdyż nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Chełmie. Młody mężczyzna telefonicznie zamówił pizzę z dowozem do jednego z mieszkań na terenie miasta.

Gdy dostawca przywiózł zamówienie na miejsce, młody mężczyzna chciał zobaczyć składniki pizzy. Jednak spotkał się z odmową, gdyż musiał najpierw zapłacić. Wtedy grożąc użyciem trzymanej w ręku drewnianej pałki zabrał przywiezioną pizzę. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 33 złotych.

Właściciel pizzerii zgłosił ten fakt na policję. Na adres dostawy pojawili się funkcjonariusze, który zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Kamień, który okazał się sprawcą rozboju. Jak ustalili policjanci, 17-latek był też poszukiwany, gdyż nie powrócił na czas z udzielonej przepustki do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

W środę Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Przegonił dostawcę pizzy drewnianą pałką | fot. KMP Chełm


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.