Nextbike Polska operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego. Umowa podpisana

IMG 20190320 101109
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lublin podpisał umowę z firmą Nextbike Polska na obsługę systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego. Z miejskiej wypożyczalni rowerów mieszkańcy skorzystają najpóźniej w drugiej połowie czerwca.

Lublin ponownie z rowerem miejskim

Nextbike Polska będzie operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego przez kolejne dwa lata. Zgodnie z umową, operator ma 6 tygodni na przygotowanie systemu i jego uruchomienie. Umowa została podpisana na okres dwóch lat, a jej wartość to ponad 7,5 mln zł.

Infrastruktura nowego systemu będzie się składała z 700 rowerów z czego 12 to rowery dziecięce oraz z 127 stacji (82 standardowych na terenie Lublina, 5 standardowych na terenie Świdnika, 2 dziecięcych w Lublinie, 38 pasywnych na terenie Lublina).

Flota Lubelskiego Roweru Miejskiego zostanie gruntownie przebudowana. Wszystkie rowery będą siedmiobiegowe, a ich osprzęt dobrany w oparciu o gruntowny przegląd. Ponadto, system będzie częściowo całoroczny. W okresie zimowym, czyli od 1 listopada do końca marca, nastąpi ograniczenie floty poprzez pozostawienie w ruchu 210 rowerów 26″.

Największą nowością będzie przejście systemu do tzw. IV generacji –wszystkie rowery będą wyposażone w nadajnik GPS. Rowery już nie będą musiały posiadać elektrozamków, a ich pozostawienie będzie możliwe również w tzw. stacjach pasywnych. Będzie to kolejnych 38 stacji.

Lubelski Rower Miejski przejdzie niemal całkowicie na obsługę mobilną. Terminal, choć pozostanie w 20 lokalizacjach, nie będzie już konieczny do rozpoczęcia jazdy rowerem 26″ i zakończenia wypożyczenia, wystarczy aplikacja.

Koniec darmowych przejazdów

Nowy system będzie nastawiony przede wszystkim na stałych użytkowników i z myślą o nich przygotowana została specjalna oferta –abonamenty. W zależności od taryfy dostępnych będzie od 25 do 175 godzin jazdy, naliczanych w trybie minutowym, wliczonych w cenę pakietu.

Od tego sezonu koszt wypożyczenia będzie naliczany już od pierwszej minuty i wynosi 1 zł za 30 minut jazdy. Kolejne 30 min będzie kosztowało 50 gr. Kolejna każda godzina wyniesie 1 zł. Pozostali użytkownicy nie będą mogli skorzystać z opcji darmowego czasu wypożyczenia ani naliczania minutowego.

Posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej zapłacą o połowę mniej. Koszt pierwszych 30 minut będzie kosztować 50 gr, kolejne 30 minut wyniesie 25 gr, a każda kolejna godzina to stawka 50 gr. Stali użytkownicy sytemu będą mogli kupić jeden z dostępnych abonamentów od 25 do 175 godzin jazdy, naliczanych w trybie minutowym w cenie od 10 do 125 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.