Nawanianie gazu. Gaz będzie miał charakterystyczny zapach

zaworodgazu e1414437988960

Jeśli od poniedziałku do piątku wyczujecie w swoich domach charakterystyczny zapach substancji dodawanej do gazu, zakręćcie szybko zawór i zadzwońcie po pogotowie gazowe.

Lubelski Oddział Polskiej Spółki Gazownictwa prowadzi akcję nawaniania gazu. Przez kilka dni do sieci dodawana jest specjalna substancja o charakterystycznym zapachu. Wyczuwalna w domu, może oznaczać nieszczelność instalacji. W takim wypadku najlepiej zakręcić zawór i zadzwonić po pogotowie gazowe. Spółka odpowiada za dostarczenie gazu, ale konserwacja i naprawa sieci, to obowiązek właściciela domu lub zarządu bloku.

W budynkach wielorodzinnych kontrole szczelności instalacji zlecane są przez zarządcę budynku. Specjalne urządzenie natychmiast sygnalizuje ewentualną nieszczelność instalacji lub kuchenki. Kontrole systemów grzewczych powinny być przeprowadzane regularnie. Jak podkreślają strażacy, są one gwarancją naszego bezpieczeństwa. Warto pomyśleć też o czujnikach, które mogą uratować życie i dach nad głową.Częstotliwość kontroli powinna być uzależniona od rodzaju systemu grzewczego. Obowiązek ten spoczywa nie tylko na administratorach budynków wielorodzinnych, ale także na właścicielach prywatnych domów.

Lubelski oddział Polskiej Spółki Gazownictwa na początku okresu grzewczego prowadzi akcję nawaniania gazu w sieci. Do piątku, w Lublinie i kilkunastu miejscowościach w regionie, gaz będzie miał specyficzny zapach. Ma to pomóc w zidentyfikowaniu nieszczelnych instalacji.

materiały: TVP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.