Natychmiastowa pomoc policjantów uratowała mężczyźnie życie

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

Policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który trzymał się za klatkę piersiową. Po krótkiej rozmowie mężczyzna zasłabł i dostał ataku epilepsji. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy mundurowych mężczyzna nie doznał obrażeń i trafił pod opiekę medyków.

Profesjonalna pomoc policjantów

W czwartek przed południem, policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego włodawskiej komendy w trakcie patrolu jednej z ulic w mieście zauważyli mężczyznę, który trzymał się za klatkę piersiową. Kiedy podeszli do niego mężczyzna zdołał im przekazać, że boli go serce i osunął się, dostając ataku epilepsji.

Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że 38-latek dostał silnego ataku padaczki. Funkcjonariusze zaalarmowali służby medyczne, a przed ich przyjazdem zapewnili bezpieczeństwo potrzebującemu pomocy mężczyźnie, dbając o to, by nie doznał dodatkowych obrażeń. Gdy wstrząsy ustały, mężczyzna był zdezorientowany. Policjanci podjęli rozmowę, uspokoili chorego i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Umiejętności i pewność w podejmowaniu działań być może zapobiegły odniesieniu urazów głowy czy zadławieniu językiem. Dzięki działaniom włodawskich policjantów mieszkaniec Włodawy w dobrym stanie trafił pod opiekę medyków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.